Funkcje elektronicznych niań

Wyniki pomiarów wyświetlane są

Termometr i higrometr to jedne z podstawowych funkcji elektronicznej niani, a przynajmniej takimi powinny być. Tego typu czujniki wbudowane w moduł stojący obok łóżeczka pozwalają na stałą kontrolę i monitoring temperatury oraz wilgotności powietrza. Wyniki tych pomiarów wyświetlane są w module nadawczym lub (w zależności od modelu) przesyłane są do odbiornika, który może stać np. w kuchni, jeśli rodzic akurat gotuje. Większość bardziej zaawansowanych modeli pozwala również na ustawienie zakresu i limitów temperatury czy też wilgotności, po przekroczeniu którego zostanie wywołany alarm w odbiorniku.

Pewne, ciut lepsze modele wyposażone są kanał

Świetnym dodatkiem może być również kanał zwrotny, czyli możliwość komunikacji z elektroniczną nianią, a konkretniej z dzieckiem. Typowa elektroniczna niania przesyła dźwięk od nadajnika stojącego w pokoju dziecięcym do odbiornika, który znajduje się w pobliżu rodzica. Niektóre, nieco lepsze modele wyposażone są również w kanał zwrotny. Dzięki niemu, rodzic może przekazywać do nadajnika znajdującego się obok dziecka komunikaty głosowe. Możemy na przykład uspokoić dziecko naszym głosem.

Większość sprzętów wyposażona minilampkę

Producenci elektronicznych niań bardzo często kuszą różnymi atrakcyjnymi funkcjami. Większość urządzeń wyposażona jest w minilampkę nocną, która może oświetlić pokoik dziecka delikatnym i ciepłym światłem. Ponadto niektóre modele pozwalają na zdalne odtwarzanie kołysanki, lub wcześniej nagranej przez rodzica bajki. Na rynku spotkamy również urządzenia, które wyposażono w laserowy projektor wyświetlający na ścianie relaksujące obrazy (gwiazdki, kontury zwierzątek, owieczki czy baranki).